Čo si obliecť a čo nie na tehotenské fotenie?

16.03.2021

Tehotenstvo je jedno z najkrajších období v živote ženy. Je to magický čas očakávania. Určite každá žena/pár, chce mať toto tehotenské obdobie zaznamenané, aby mali naň spomienky - ako rástlo bruško, posledné okamihy, keď ste boli len dvaja... veď ktovie koľko krát sa tento tehotenský čas bude v živote ešte opakovať ? 


Ja sa vždy snažím o to, aby ste mali naozaj krásnu spomienku a aby ste boli s fotkami spokojní hlavne vy. Okrem iných vecí je aj dôležité čo si na takéto fotenie oblečiete, verte mi. 


Tu ide o to, aby sme zamerali pozornosť na bruško, ktoré musí vyniknúť. No niektorými druhmi oblečenia, farbami... to bude práve naopak. Preto som sa rozhodla, spísať zoznam vhodného a nevhodného oblečenia na tehotenské fotenie s ktorým určite zažiarite. 


Čo je NEVHODNÉ? 

  • OVERSIZE OBLEČENIE 

určite sa vyhnite oversize (voľné padavé oblečenie - svetre, topy, veľké šaty...) oblečeniu, pretože ním absolútne skryjete bruško a celkovo postava pôsobí oveľa mohutnejšie. Na fotke budete vyzerať ako veľká guľa. Áno toto oblečenie je pohodlné na bežné nosenie, no na fotkách vyzerá inak. Z predu nevidno bruško a zboku vás neskutočne rozširuje. Takéto oblečenie nie je vhodné na žiaden druh fotografovania. 

 Absolútne nemajte stres, že ste počas tehotenstva pribrali a bojíte sa obtiahnutých vecí. Na fotkách sa upriami pozornosť na bruško a v porovnaní s ním všetky kilá navyše nebude vidieť. A ďalšia vec, Photoshop dokáže vyhladiť nedokonalosti. 

Zdroj:Pinterest
Zdroj:Pinterest
  • PÁSIKY

pásiky sú štandardne na akékoľvek fotenie nevhodné - buď rozširujú alebo predlžujú a pri tehotenskom fotení necheme ani jednu z vecí. Vertikálne pásiky znova skryjú bruško, horizontálne vás veľmi rozšíria. Nehovorím, že je to úplné zlé, dá sa s tým pracovať, ale ak viete a môžete, pásikom sa vyhnite :D 

Zdroj:Pinterest
Zdroj:Pinterest
  • ČIERNA FARBA

čierna farba oblečenia je vhodná len v prípade, ak fotíme v kontrastnom prostredí - pred žltou repkou, farebnou stenou alebo pred bielym plátnom napríkad. Čierna farba zoštíhľuje, ale trochu nám aj skryje bruško. Ak fotíme vonku tak zvoľte inú ako čiernu farbu. 

Zdroj: ELIS Photography
Zdroj: ELIS Photography
  • VZORY

rôzne vzory ako kocky, bodky, kvety a iné... nié sú veľmi šťastným riešením, pretože takisto upriamime pozornosť na vzory a znova tehotenské bruško nebude na fotke vidno. 

Zdroj:Pinterest
Zdroj:Pinterest

Samozrejme, všetko toto, čo je nevhodné je na individuálne posúdenie. Ak si chcete na fotenie obliecť niečo z "nevhodných vecí", dopredu to konzultujte s fotografom, sú rôzne pózy kedy sa aj s takýmito vecami dá pekne nafotiť. 


Čo je VHODNÉ? 

  • OBTIAHNUTÉ ŠATY

ako som spomínala, hlavným motívom tehotenského fotenia je poukázať na veľkosť bruška - ja doporučujem obtiahnuté šaty, svetríky, tričká..., ktoré nám presne lemujú bruško. Na fotke to vyzerá naozaj krásne. 

Ak máte stres, že ste veľa pribrali tak nemajte, skúste nájsť šaty, ktoré budú aspoň vo vrchnej časti obtiahnuté a sukňa bude voľnejšia. A druhá vec je, že pri pomere veľkosti bruška sa všetky ostatné nedokonalosti stratia.

Faldičky, celulitída a iné nedokonalosti sa dajú ľahko upraviť v Photoshope :D 

Zdroj: ELIS Photography
Zdroj: ELIS Photography
  • JEDNOFAREBNÉ ALEBO LEN JEMNÉ VZORY

najideálnejšie je podľa mňa jednofarebné oblečenie. Väčšie vzory sú tiež v poriadku, ak sú šaty obtiahnuté a vynikne nám bruško. 

Aké farby sú vhodne? Ak ideme do prírody, vyhnite sa zelenej (aby ste nesplývali s okolím), čiernej, bielej (biela rozširuje a ťahá svetlo). 

Vhodné sú: červená, ružová, žltá, oranžová, modrá..... 

Vhodné nie sú nápisy na tričkách alebo šatách, vlastne nič čo by upriamovalo pozornosť. To platí aj pre oblečenie partnera - vhodné je, ak sa oblečie neutrálne - jednofarebné tričko a jednofarebné nohavice. 

Zdroj: ELIS Photography
Zdroj: ELIS Photography
  • AK NECHCETE ŠATY

Ak nechete šaty, môžete si obliecť

  • Obtiahnuté tričko a rifle - táto kombinácia je tiež veľmi pekná. Zvoľte skôr biele tričko, alebo tielko a modré rifle (čierne skôr nie)
  • čierne tričko a čierne legíny, ale len ak fotíme s vyhrnutým tričkom, aby bolo vidno bruško, inak nás čierna zoštíhly a skryje bruško. 
  • Ak fotíme v ateliéri alebo u vás doma, môžeme fotiť v čipkovanom spodnom prádle alebo  čipkovaných šatách, či v rôznom inom obleční podľa dohody. 

Vždy keď pôjdete fotiť tehotenské fotografie, a máte pochybnosti, aleobo si neviete vybrať, prekonzultujte svoje oblečenie s fotografom, ten už má v oku, čo bude vyzerať dobre a čo nie :D 


Prajem vám krásne spomienky na vaše tehotenstvo. Ak sa chcete objednať na tehotenské fotenie, napíšte mi na alzbeta.meszaros@gmail.com

Alebo ma nájdete na na Facebookovej stránke ELIS Photography