Profi fotky dajú vášmu biznisu nový rozmer. Ako prebieha BIZNIS FOTENIE so mnou ?

24.02.2021

Každý dobrý podnikateľ vie, že profi biznis fotky posunú jeho biznis novým smerom. Vlastné fotografie na emailový podpis, sociálne siete; vlastné fotografie spojené s jeho podnikaním vhodné na webovú stránku, blog, knihy, e-booky alebo všeobecne propagáciu. Ale aj fotky produktov, alebo služieb ktoré ponúka. Web, knihy ale aj stránky a profily na sociálnych sieťach vyzerajú určite kvalitnejšie, profesionálnejšie, dôveryhodnejšie s profi fotkami ako len nafotené selfíčka mobilom. 

Pred nedávnom ma oslovila jedna šikovná podnikateľka, svadobná koordinátorka, majiteľka svadobnej agentúry, majiteľka eshopu so svadobnými vecičkami s prosbou o nafotenie biznis fotiek pre jej web, e-booky, sociálne siete. Vytvorila si novú web stránku a potrebovala na ňu viacero profi fotiek. Ak vás zaujíma viac jej web nájdete ho tu 

Keď idem fotiť biznis fotky musím naozaj podrobne vedieť kam ich podnikateľ potrebuje umiesntiť a podľa toho riešime vhodné prostredie, rekvizity, oblečenie, umiestnenie na fotke, veľkosť fotiek a aj farebnú upravu fotografie. 

Potrebujem vedieť v čom podnikáte, čo ponúkate, kto sú vaši klienti a čo im prostredníctvom webu, ale aj fotiek chcete povedať. A presne podľa toho cielime. 

Tak ako váš web, vaše články, vaše príspevky..., aj fotka musí rozprávať príbeh o vás a musí byť z nej zreteľné čo robíte a čo chcete povedať svetu. Či už fotím priamo vás alebo vašu prácu. 


S Natašou sme pred fotením riešili predovšetkým kam potrebuje fotky umiestniť. Jej požiadavka bola, že potrebuje pár hlavných fotiek na šírku na web, kde ona bude na kraji fotky, aby na druhú stranu vedela umiestniť text. Nimi chcela predstaviť seba a to čo robí, fotkami sme chceli povedať, že rieši svadby od A do Z, preto sme zvolili aj nejaké rekvizity.  Ďalšie fotky z tejto série sú s knihou, ktorá bude čoskoro na svete.

Ďalej potrebovala fotky po dĺžke, ktoré umiestnila na emailový podpis, a na časť webu kde píše o sebe. Potrebovala fotky s knihou na propagáciu jej e-booku, ktorý pre nevesty pripravuje. Tu sme ju potrebovali vyzdvihnúť ako podnikateľku, ktorá neozaj veľa času trávi telefonátmi a emailovou komunikáciou s nevestami a rieši s nimi ich prípravy na svadbu. 

Niekdy je pre podnikateľa ťažké určiť/predstaviť si alebo povedať si aké fotky by si predstavoval a všetko chce nechať na fotografovi. Lenže každý človek si výsledok predstavuje inak a ak naozaj chceme, aby fotka bola presne ušitá na mieru vášho podnikania, potrebujem z vás dostať aj vašu predstavu, resp. aspoň informácie o vás, vašom podnikaní, vašom webe (aj keď je len v procese výroby) a vašich podnikateľských plánoch alebo cieľoch. 

Toto je pre mňa naozaj dôležité a na tomto môžeme stavať nejakú predstavu a podľa toho plánovať všetko okolo fotenia. 


Veľa krát sa stáva, že klient nemá predstavu, fotograf mu nafotí klasické portréty a následne keď klient ide použiť fotky na web, zistí, že sa mu tam práve taká fotka nehodí, alebo potrebuje ju v inom formáte, možno sa mu tam farebne nehodí a je sklamaný z celého fotenia a fotiek.  

Mne naozaj záleží na tom, aby fotky boli ušité priamo pre vás a vaše podnikanie a vy ste boli s nimi maximálne spokojní. 

Hľadali sme aj vhodné prostredie na tieto fotky a zhodli sme sa na dvoch miestach, kde sme fotenie realizovali. 


Prišiel deň fotenia a namiesto hlásených 10 stupňov a slnečného počasia boli 3 stupne a zimaaaa. No fotenie nám to neprerušilo. 
Keďže bola zima, tak sme spravili najprv skúšobné fotky v kabáte a následne sme fotili na ostro.

Zhodili kabát a respirátor a nafotili pár dohodnutých póz. Následne sadli do auta a išli sme na druhé miesto fotenia. Nataša sa prezliekla, pridali sme rekvizity a fotili ďalšiu sériu fotiek. 

Celé fotenie trvalo cca pol hodinu, keďže všetko sme mali dopredu dohodnuté, bola zima, a zbytočne sme nezdržovali.

Nataši som poslala všetky nafotené fotky do online galérie, a z nich si sama vybrala tie, ktoré chce. Následne som ich upravila a do troch dní ich dostala do emailu v dohodnutých veľkostiach a už sú aj na jej webe. 

Viac o mne si môžete prečítať tu. 
Napísať mi môžete na alzbeta.meszaros@gmail.com Sledovať ma môžte na Facebooku ELIS Photography 

Referencia

Ing. Nataša Moravčíková

Konateľ / Výzdoby Roses 
Svadobný koordinátorka - Svadby s Naty

”V prvom by som chcela Betke veľmi poďakovať za úžasné fotky, s ktorými som nadmieru spokojná. Úprimne, na začiatku som si nevedela vôbec predstaviť, ako by mohli fotky vyzerať, nakoľko sa ja osobne cítim veľmi nefotogenická. Nakoľko ale práve pracujem na svojom novom webe, od začiatku som vedela, že do tohto konceptu budem potrebovať kvalitné a hlavne vlastné profi fotky, ktoré ma budú prezentovať. A nie len nejaké fotky z fotobánk. Vedela som, že chcem a potrebujem niečo autentické. Betka ako fotografka bola pre mňa najlepšou voľbou. Keď som ju oslovila s mojou požiadavkou, bola nadšená. Hneď ma zasypala otázkami, kde fotky potrebujem, na aký účel, ako chcem, aby fotky vyzerali, či potrebujem fotky na výšku, na šírku a mnoho ďalších otázok. Avšak jediné, čo som vedela zodpovedať je, že potrebujem fotky na nový web zameraný pre nevesty a celkovo svadby Postupne sme si však prešli každú jednu otázku spoločne a na základe našich diskusií sme zvolili miesta na fotenie, oblečenie, rekvizity a iné drobnosti. Betka myslela naozaj na všetko. V deň fotenia to už naozaj išlo ako po masle. Mali sme vopred premyslené scény, stačilo ich už len naaranžovať a rýchlo odfotiť, nakoľko fotenie pri teplote 3 stupne Celzia chcelo veľkú dávku odhodlania Pri fotení sme sa nielen zabavili, ale Betka odviedla naozaj kus skvelej práce. Za čo je patrí ešte raz jedno veľké obrovské ďakujem. Viem, že na ďalšie fotenie bude Betka voľbou číslo 1. Ďakujem Naty"